Navigating in:»»»»Aventurat e Tom Sojerit

Aventurat e Tom Sojerit

L 1,000

  • Autor: Jeronim Stilton

  • ISBN-10(13): 978-9928-175-17-5

  • Përkthyes: Agim Doksani

  • Viti i botimit: Qershor 2014

  • Nr. i botimit: I parë

  • Gjuhë: Albanian

  • Çmim: 1000 Lekë

Përgjatë brigjeve të Misisipit, Tom Sojeri dhe shoku i tij i pandashëm Hakëlberri Fin e bëjnë të paharrueshme çdo ditë. Maskohen si piratë, zbulojnë një thesar të fshehtë dhe arrijnë t’i shpëtojnë kthetrave të të tmerrshmit Indianit Xho.

Edhe pse rrallë e tek bëjnë ndonjë paudhësi, të dy miqtë shpalosin guxim të rrallë dhe dëshmojnë se e kanë zemrën flori.

Një klasik i letërsisë i përshtatur nga Jeronim Stilton. Plot ilustrime me ngjyra.

Lindur në Miushëri (Ishulli i Miushëve), Jeronim Stiltoni është diplomuar në Topologjinë e Letërsisë Mijore dhe në Filozofinë Arkeomiuke të Krahasuar. Drejton Jehonën e Brejtësit, gazeta më e famshme e Ishullit të Miushëve.
Është fitues i shumë çmimeve, ndër të cilët çmimin prestigjioz “Miucer” për lajmin e bujshëm “Misteri i thesarit të zhdukur”.
Librat e tij, të përkthyer në 40 gjuhë, janë shitur në më shumë se 25 milionë kopje vetëm në Itali dhe 85 milionë në mbarë botën.

Categories: , Tags: , ,

Additional information

Weight 356 g
Dimensions 19.3 × 14.7 cm
Pages

224

Customers' review

5 stars 0
4 stars 0
3 stars 0
2 stars 0
1 star 0

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Aventurat e Tom Sojerit”

Vulnerability Scanner