Navigating in:»», Non Albanian authors»Buzëqeshja e Monalizës

Buzëqeshja e Monalizës

L 300

  • Autori: Deborah Chiel

  • ISBN-10(13): 978-9994383-94-8

  • Përkthyesi: Dhimitër Gjodede

  • Viti i botimit: 2006

  • Nr. i botimit: I parë

  • Gjuha: Albanian

  • Çmimi: 300 lekë

Katerina Uatson, e diplomuar në Los Anxhelos, ka pranuar pozicionin e mësueses së historisë së artit në kolegjin prestigjoz “Uellslei”. Instituti femëror krenohet me traditën e tij. Katerina krenohet me të renë. Ndaj përballet me sfidën. Ka lënë dashurinë e vjetër për t'u hedhur nëkrahët e një jete dhe një dashurie të re.

Zonjusha Uatson ka një plan: tëmotivojë studentet që të prekin suksesin jo vetëm me një martesëtë mirë, por të zbulojnë lirinë, dashurinë dhe dijen e vërtetë. Mësuesja e re, e pavarur do të përballet edhe me ndryshimin brenda vetes. Ajo duhet të mbajë qëndrim para administratës së shkollës, duke thyer tabutë. Asgjë nuk është e thjeshtë për të, as vetë jeta…

Additional information

Weight 216 g
Dimensions 19.5 × 13.3 cm
Pages

230

Customers' review

5 stars 0
4 stars 0
3 stars 0
2 stars 0
1 star 0

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Buzëqeshja e Monalizës”

Vulnerability Scanner