Navigating in:»», Non Albanian authors, Childrens»Hotel Olimpi – Zeusi

Hotel Olimpi – Zeusi

L 300

  • Autori: Sabina Colloredo

  • ISBN-10(13): 978-99956-28-84-0

  • Përkthyesi: Altjana Shkreli

  • Viti i botimit: 2009

  • Nr. i botimit: I parë

  • Gjuha: Albanian

  • Çmimi: 300 lekë

Që fëmijë Zeusi ka një fat të parashkruar: të sundojë Olimpin! I shpëton asgjësimit të të atit, dhe rritet me qumështin e një dhie e nën përkujdesjen e një nimfe. Që në moshë të re, ai shfaqet si një hy I palëkundur, i fortë. Lidh aleanca me hyjni dhe heronj, lufton kundër titanëve, sfidon të atin dhe bëhet mbret.

Për shekuj me radhë Zeusi mund armiqtë e tij, zotëron gratë e trashëgon fëmijët e tyre, si dhe vendos për fatet e mbarë botës. Askush nuk mund ta ndalë dot!

Additional information

Weight 147 g
Dimensions 20.6 × 14.1 cm
Pages

110

Customers' review

5 stars 0
4 stars 0
3 stars 0
2 stars 0
1 star 0

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Hotel Olimpi – Zeusi”

Vulnerability Scanner