Navigating in:»», Fiction, Non Albanian authors»Mallkimi Fuku

Mallkimi Fuku

L 1,000

  • Autori: Junot Diaz

  • ISBN-10(13): 978-9928-124-23-4

  • Përkthyesi: Cetina Bushati

  • Viti i botimit: 2011

  • Nr. i botimit: I parë

  • Gjuha: Albanian

  • Çmimi: 1000 lekë

Oskari është një djalë I ëmbël, me duiellin shkatërrimtar të një vetmie të zgjedhur, një romantik nga Nju-Xhersi, i cili ëndërron të bëhet shkrimtar dhe, mbi të gjitha të gjejë dashurinë.

Por, Oskari nuk arrin tëmarrë asnjëherë atë që do, për shkak të një fuku-je: mallkimit që ka rënë mbi breza të tërë të familjes së tij, duke i ndjekur ata në emigrime epike drejt Shteteve të bashkuara dhe sërisht gjatë kthimit për në atdhe.

Additional information

Weight 335 g
Dimensions 21 × 14 cm
Pages

280

Customers' review

5 stars 0
4 stars 0
3 stars 0
2 stars 0
1 star 0

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Mallkimi Fuku”

Vulnerability Scanner