Navigating in:»», Non Albanian authors, Romance»Në gjurmët e një përralle

Në gjurmët e një përralle

L 700

  • Autori: Jan-Philipp Sendker

  • ISBN-10(13): 978-9928-200-58-7

  • Përkthyesi: Afrim Koçi

  • Titulli në origjinal: Das Herzenhören

  • Viti i botimit: Prill 2016

  • Nr. i botimit: I parë

  • Gjuha: Shqip-Albanian

  • Çmimi: 700 lekë

Description

Një avokate e re, e bija e një bukurosheje amerikane dhe një avokati të famshëm, rreket të bjerë në gjurmët e babait të saj me origjinë birmane, i cili është zhdukur pa lënë gjurmë katër vjet më parë.

Ajo ka lexuar një letër dashurie të të atit, drejtuar një gruaje të panjohur dhe tani është në kërkim të shpjegimeve të duhura. Ndërkohë që kërkonte shpagim, befasisht dhe gradualisht do të njihet me një fëmijëri të vuajtur përtej asaj që mund të përfytyronte, me një durim të rrallë e me aftësi të pabesueshme të të atit, e mbi të gjitha me një dashuri të dëlirë e të sinqertë si ato që mund të lindin vetëm mes njerëzve që nuk kanë asgjë për të humbur.

Autori ka krijuar me shumë mjeshtëri një sërë personazhesh që nuk gjykojnë e nuk kushtëzohen nga drobitja e pashmangshme e kohës dhe e jetës. Personazhe të aftë të përballen, në mënyrë pothuajse lozonjare, me të dukshmen e të padukshmen, me shëndetin e sëmundjen dhe me çka etikohet përgjithësisht si e mirë apo e keqe.
Ky rrëfim nuk është vetëm për lidhjet e pacënueshme të dashurisë, por edhe për dhuntinë e jashtëzakonshme për ta pranuar e dashur tjetrin pa kushte e pa kohë.

Additional information

Weight 275 g
Dimensions 21 × 14 cm
Pages

217

Customers' review

5 stars 0
4 stars 0
3 stars 0
2 stars 0
1 star 0

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Në gjurmët e një përralle”

Vulnerability Scanner