Navigating in:»»»»Në mbretërinë e fantazisë

Në mbretërinë e fantazisë

L 1,000

  • Autor: Jeronim Stilton

  • ISBN-10(13): 978-9928-162-29-8

  • Përkthyes: Agim Doksani

  • Viti i botimit: Dhjetor 2012

  • Nr. i botimit: I parë

  • Gjuhë: Albanian

  • Çmim: 1000 Lekë

A keni ëndërruar ndonjëherë të udhëtoni në MBRETËRINË E FANTAZISË?

A do të dëshironit të takonit shtriga, sirena, dragonj, xhinde, xhuxhmaxhuxhë mjekroshë, gjigantë, zana… Por edhe njëbrirësh, katallanë dhe njerëz-ujqër? Do t’ju pëlqente të fluturonit në shpinën e Dragoit legjendar të Ylberit?

Le të nisemi së bashku, atëherë, në këtë udhëtim aventuror në flatrat e Fantazisë!

Jeronim Stilton

I lindur në Miushëri (Ishulli i Miushëve), Jeronim Stiltoni është diplomuar në Topologjinë e Letërsisë Mijore dhe në Filozofinë Arkeomiuke të Krahasuar.

Drejton Jehonën e Brejtësit, gazeta më e famshme e Ishullit të Miushëve. Është fitues i Çmimit Andersen 2001 si personazh i vitit.
Në kohën e lirë, Stiltoni koleksionon kore antike parmixhani të shekullit XVIII, por sidomos i pëlqen të shkruajë libra ku rrëfen histori zbavitëse plot aventura prej supermiushi.

Additional information

Weight 516 g
Dimensions 19.3 × 14.7 cm
Pages

374

Customers' review

5 stars 0
4 stars 0
3 stars 0
2 stars 0
1 star 0

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Në mbretërinë e fantazisë”

Vulnerability Scanner