Navigating in:»», Fiction, Non Albanian authors»Revolta e Atlasit. Vëllimi II

Revolta e Atlasit. Vëllimi II

L 1,000

  • Autori: Ayn Rand

  • ISBN-10(13): 978-9928-162-33-5

  • Përkthyesi: Amik Kasoruho

  • Titulli në origjinal: Atlas Shrugged II

  • Viti i botimit: Dhjetor 2012

  • Nr. i botimit: I parë

  • Gjuha: Shqip-Albanian

  • Çmimi: 1000 lekë

Description

Ky është vëllimi i dytë i trilogjisë “Revolta e Atlasit”.
Heronjtë tanë ndodhen tashmë në një situatë ekonomike të vështirë, armiqtë janë identifikuar, por mbetet ende sekreti i motorit “magjik”, i zhdukjeve të mistershme dhe i “kush është Xhon Gallti?”.

A do arrijnë Denji dhe Riardeni të jenë të lumtur së bashku? Si do i vejë filli industrive dhe hekurudhave? Ç’do të ndodhë midis Denjit dhe Fransiskos?

Dhe mbi të gjitha, pse zhduken njerëzit më të zotë të botës?

Këto e shumë më shumë, do i gjeni në volumin e dytë të “Revolta e Atlasit”, mjeshtërisht përkthyer nga Amik Kasoruho.

Additional information

Weight 403 g
Dimensions 21 × 14.5 cm
Pages

432

Customers' review

5 stars 0
4 stars 0
3 stars 0
2 stars 0
1 star 0

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Revolta e Atlasit. Vëllimi II”

You may also like…

Vulnerability Scanner