Navigating in:»», Fiction, Non Albanian authors»Revolta e Atlasit. Vëllimi III

Revolta e Atlasit. Vëllimi III

L 1,200

  • Autori: Ayn Rand

  • ISBN-10(13): 978-9928-162-53-3

  • Përkthyesi: Amik Kasoruho

  • Titulli në origjinal: Atlas Shrugged III

  • Viti i botimit: Prill 2013

  • Nr. i botimit: I parë

  • Gjuha: Shqip-Albanian

  • Çmimi: 1200 lekë

Description

Ky është vëllimi i tretë i romanit “Revolta e Atlasit”.

E habitur, Denji zbulon një vend sekret, një luginë ku janë fshehur të gjithë njerëzit e aftë që janë zhdukur nga bota në dymbëdhjetë vitet e fundit. Ky vend është krijimi i Xhon Galltit dhe përfaqëson grevën në të cilën janë tërhequr gjenitë e botës që refuzojnë të bien pre e peshkaqenëve pushtetarë.
Lugina është një minishtet i pavarur që furnizohet me energji falë motorit të shpikur nga Gallti.

Secili nga njerëzit e pranuar aty luan një rol shoqëror të bazuar në aftësitë e tij.

Gallti e detyron Denjin të qëndrojë një muaj në luginë, në shtëpinë e tij dhe brenda saj nis një betejë e ashpër midis dashurisë për punën e për hekurudhat dhe ndjenjave të reja për Galltin.

Additional information

Weight 642 g
Dimensions 21 × 14.5 cm
Pages

568

Customers' review

5 stars 0
4 stars 0
3 stars 0
2 stars 0
1 star 0

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Revolta e Atlasit. Vëllimi III”

You may also like…

Vulnerability Scanner