Navigating in:»», Fiction, Lotus, Non Albanian authors»Vajzat e rritura nuk qajnë

Vajzat e rritura nuk qajnë

L 800

  • Autori: Fay Weldon

  • ISBN-10(13): 978-9928-175-22-9

  • Përkthyesi: Ilir Baçi

  • Titulli në origjinal: Big women (UK) Big girls don’t cry (US)

  • Viti i botimit: 2014

  • Nr. i botimit: I parë

  • Gjuha: Shqip-Albanian

  • Çmimi: 800 lekë

Description

Në një mbrëmje të butë të vitit 1971, pesë gra mblidhen në një dhomë ndenjje të vogël në rrethinat e Londrës. Të pakënaqura me burrat dhe të lodhura me jetët e tyre të pakëndshme, ato krijojnë Meduzën, një shtëpi botuese e bazuar mbi parimin e hakmarrjes.

Megjithatë ato janë njerëzore dhe është njerëzore të gabosh, ndaj ato bëjnë gabime e armiq, përleshen e shahen, pajtohen e dashurohen, lindin e dështojnë, duke u shpërqendruar kështu, pak nga pak, nga betejat e tyre të dikurshme.

Me një humor të mençur dhe ironik, autorja na shoqëron përmes vijimit njëzetvjeçar të jetës së këtyre grave, teksa qëllimet e mira lihen mënjanë, pre e politikës, seksit dhe tradhtive.

Additional information

Weight 355 g
Dimensions 21 × 14 cm
Pages

344

Customers' review

5 stars 0
4 stars 0
3 stars 0
2 stars 0
1 star 0

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Vajzat e rritura nuk qajnë”

Vulnerability Scanner