Jeni në:»», Autorë të huaj»Buzëqeshja e Monalizës

Buzëqeshja e Monalizës

L 300

  • Autori: Deborah Chiel

  • ISBN-10(13): 978-9994383-94-8

  • Përkthyesi: Dhimitër Gjodede

  • Viti i botimit: 2006

  • Nr. i botimit: I parë

  • Gjuha: Albanian

  • Çmimi: 300 lekë

Katerina Uatson, e diplomuar në Los Anxhelos, ka pranuar pozicionin e mësueses së historisë së artit në kolegjin prestigjoz “Uellslei”. Instituti femëror krenohet me traditën e tij. Katerina krenohet me të renë. Ndaj përballet me sfidën. Ka lënë dashurinë e vjetër për t’u hedhur nëkrahët e një jete dhe një dashurie të re.

Zonjusha Uatson ka një plan: tëmotivojë studentet që të prekin suksesin jo vetëm me një martesëtë mirë, por të zbulojnë lirinë, dashurinë dhe dijen e vërtetë. Mësuesja e re, e pavarur do të përballet edhe me ndryshimin brenda vetes. Ajo duhet të mbajë qëndrim para administratës së shkollës, duke thyer tabutë. Asgjë nuk është e thjeshtë për të, as vetë jeta…

Informacione shtesë

Pesha 216 g
Përmasat 19.5 × 13.3 cm
Pages

230

Vlerësim nga klient

5 yje 0
4 yje 0
3 yje 0
2 yje 0
1 yll 0

Komente/Përshtypje

Aktualisht nuk ka komente/përshtypje

Bëhu i pari në vlerësim “Buzëqeshja e Monalizës”

Vulnerability Scanner