Jeni në:»», Autorë Shqiptarë, Dramë, Tituj të rinj»Ditë e bardhë e fyer

Ditë e bardhë e fyer

L 1,000

  • Autori: Elvira Dones

  • ISBN-10(13): 978-9928-248-38-1

  • Titulli në origjinal: Ditë e bardhë e fyer

  • Viti i botimit: Nëntor, 2017

  • Nr. i botimit: I parë

  • Gjuha: Shqip-Albanian

  • Çmimi: 1000 lekë

Përshkrimi

Ditë e bardhë e fyer

Ilir Bejko është emigrant shqiptar që përpiqet deri në vetëmohim të jetë qytetar i denjë. Armikja e tij më e madhe është vetë origjina e tij. Gjatë përpjekjeve për të mbijetuar, njihet me Maks Baumanin, një zviceran i sërës së lartë, por i mbërthyer nga një ves që e largon nga gjithë bota.
Iliri gjen dashurinë te Blanka, emigrante kolumbiane që i ka mbijetuar një masakre të tmerrshme në atdheun e saj.

Një dashuri e brishtë e rrethuar nga fantazmat e së shkuarës dhe gabimet e së tashmes.
Rrëfimi karakterizohet nga një analizë e brendshme e hollë që autorja u bën personazheve, të cilët kanë një përmasë të përbashkët: nevojën për të mos u ndier vetëm.

Informacione shtesë

Pesha 402 g
Përmasat 21 × 14 cm
Pages

364

Vlerësim nga klient

5 yje 0
4 yje 0
3 yje 0
2 yje 0
1 yll 0

Komente/Përshtypje

Aktualisht nuk ka komente/përshtypje

Bëhu i pari në vlerësim “Ditë e bardhë e fyer”

Vulnerability Scanner