Jeni në:»», Autorë Shqiptarë»Dopio gjashta

Dopio gjashta

L 700

  • Autor: Darien Levani

  • ISBN-10(13): 978-9928-200-20-4

  • Përkthyes: Origjinali në shqip

  • Viti i botimit: Shtator 2015

  • Nr. i botimit: I parë

  • Gjuhë: Albanian

  • Çmim: 700 lekë

Informacion i përgjithshëm rreth librit

Bardhyl Nini, një ish-polic dhe tashmë detektiv privat gjendet rastësisht i ngatërruar në një histori të rrezikshme korrupsioni. Ai gjendet mes dy zjarresh, në kuptimin e vërtetë të fjalës, një grupi brenda policisë së shtetit, që i ngarkuar me kapjen e kriminelëve më të rrezikshëm deri më tash kanë bërë krejt të kundërtën dhe një grupi të interesuar për vendosjen e drejtësisë, por aspak në mënyrën normale dhe ligjore. Të gjithë kërkojnë diçka: një dosje, të fshehtë, në të cilën një burrë i ndershëm, Jorgo Nushi, ndryshe nga gjithë kasta shoqërore së cilës i përket, ka mbledhur me durim të dhënat që tregojnë qartazi korruptimin, zvetënimin e krerëve më të lartë të pushtetit dhe lidhjet e shumëfishta mes politikës dhe të korruptuarve. Në gjithë këtë tollovi, ku nuk mungojnë kërcitjet dhe shkëmbimet e plumbave në mes të Tiranës nga të dyja palët, Bardhyli, një tip në dukje indiferent dhe apatik, që parapëlqen ta kalojë kohën mes konjakut, lojës së dominosë dhe batutave të humorit, do të përpiqet të vërë në vend drejtësinë. Sipas mënyrës së tij, duke ia lënë kundërshtarit dopio gjashtën në dorë.

Informacione shtesë

Pesha 262 g
Përmasat 21 × 14 cm
Pages

210

Vlerësim nga klient

5 yje 0
4 yje 0
3 yje 0
2 yje 0
1 yll 0

Komente/Përshtypje

Aktualisht nuk ka komente/përshtypje

Bëhu i pari në vlerësim “Dopio gjashta”

Vulnerability Scanner