Jeni në:»», Hotel Olimpi, Fëmijë»Hotel Olimpi – Zeusi

Hotel Olimpi – Zeusi

L 300

  • Autori: Sabina Colloredo

  • ISBN-10(13): 978-99956-28-84-0

  • Përkthyesi: Altjana Shkreli

  • Viti i botimit: 2009

  • Nr. i botimit: I parë

  • Gjuha: Albanian

  • Çmimi: 300 lekë

Që fëmijë Zeusi ka një fat të parashkruar: të sundojë Olimpin! I shpëton asgjësimit të të atit, dhe rritet me qumështin e një dhie e nën përkujdesjen e një nimfe. Që në moshë të re, ai shfaqet si një hy I palëkundur, i fortë. Lidh aleanca me hyjni dhe heronj, lufton kundër titanëve, sfidon të atin dhe bëhet mbret.

Për shekuj me radhë Zeusi mund armiqtë e tij, zotëron gratë e trashëgon fëmijët e tyre, si dhe vendos për fatet e mbarë botës. Askush nuk mund ta ndalë dot!

Informacione shtesë

Pesha 147 g
Përmasat 20.6 × 14.1 cm
Pages

110

Vlerësim nga klient

5 yje 0
4 yje 0
3 yje 0
2 yje 0
1 yll 0

Komente/Përshtypje

Aktualisht nuk ka komente/përshtypje

Bëhu i pari në vlerësim “Hotel Olimpi – Zeusi”

Vulnerability Scanner