Jeni në:»», Autorë të huaj, Romance»Një fjalë e jotja

Një fjalë e jotja

L 550

  • Autori: Elvira Lindo

  • ISBN-10(13): 978-99943-40-29-3

  • Përkthyesi: Flutura Pulaci

  • Viti i botimit: 2007

  • Nr. i botimit: I parë

  • Gjuha: Albanian

  • Çmimi: 550 lekë

E nderuar me Çmimin Biblioteka Breve 2005, Një fjalë e jotja është portreti i dy grave – një prurje e jashtëzakonshme në narrativën spanjolle aktuale, i dy projektimeve të së njëjtës pasqyrë deformuese, i dy trajektoreve jetësore, njëra e drejtuar nga hiçi, e ashpër, e parë nga një jetë e trishtë dhe tjetra drejt një së ardhmeje me shpresë, e parë nga një jetë e falur; dhe mes tyre mëshira dhe falja.

Informacione shtesë

Pesha 320 g
Përmasat 21 × 14 cm
Pages

256

Vlerësim nga klient

5 yje 0
4 yje 0
3 yje 0
2 yje 0
1 yll 0

Komente/Përshtypje

Aktualisht nuk ka komente/përshtypje

Bëhu i pari në vlerësim “Një fjalë e jotja”

Vulnerability Scanner