Jeni në:»», Autorë Shqiptarë, Romance»Po shkoj të kap Enisin

Po shkoj të kap Enisin

L 800

  • Autori: Edmond Tupja

  • ISBN-10(13): 978-9928-228-37-6

  • Përkthyesi: Origjinali në shqip

  • Titulli në origjinal: Po shkoj të kap Enisin

  • Viti i botimit: Nëntor 2016

  • Nr. i botimit: I parë

  • Gjuha: Shqip-Albanian

  • Çmimi: 800 lekë

Përshkrimi

Pseudoromani i ri i prof. Edmond Tupja përmban dy histori që ndërthuren e gërshëtohen: një djalë, i cili që fëmijë, kërkon drejtësi e integritet, megjithëse shpesh në mënyrë harbute e rrugaçe, dhe një vajzë, e cila, megjithëse vuajtjet i kanë shkaktuar një amnezi të pjesshme, përpiqet të jetojë me idealet e saj, me një etikë të palëkundur.

Në fëmijëri ata janë shumë të afërt, më pas largohen, harrohen e pastaj përplasen sërish, kur zgjedhjet e njërit-tjetrit i kundërvënë në një përplasje që do të simbolizojë atë midis së mirës dhe së keqes, por që në të vërtetë është thjesht një sherr i ëmbël të dashuruarish.

Kritikë nga Diana Çuli

Informacione shtesë

Pesha 241 g
Përmasat 21 × 14 cm
Pages

192

Vlerësim nga klient

5 yje 0
4 yje 0
3 yje 0
2 yje 0
1 yll 0

Komente/Përshtypje

Aktualisht nuk ka komente/përshtypje

Bëhu i pari në vlerësim “Po shkoj të kap Enisin”

Vulnerability Scanner