Jeni në:»», Jo Artistikë»Të flasim për futbollin

Të flasim për futbollin

L 1,000

  • Autori: Michel Platini, Gérard Ernault

  • ISBN-10(13): 978-9928-162-87-8

  • Përkthyesi: Krenar Hadëri

  • Titulli në origjinal: Parlons football

  • Viti i botimit: Tetor 2015

  • Nr. i botimit: I parë

  • Gjuha: Shqip-Albanian

  • Çmimi: 1000 lekë

Përshkrimi

Një bashkëbisedim mes Michel Platinisë dhe gazetarit francez Gerard Ernault. Me një parathënie nga gazetari Andi Bushati.

“Michel Platini”, për shumë shqiptarë të viteve ’80, ishte një nga simbolet e asaj bote të ndaluar, magjinë e së cilës ne mund ta perceptonim vetëm nga ekrani.

Dy dekada më pas, ato ditë vjeshte kur Michel Platini sapo kishte nisur fushatën promovuese të këtij libri, “Të flasim për futbollin”, menjëherë pas ndeshjes Serbi-Shqipëri, e gjeta veten mes një turme të madhe tifozësh kuq e zi, 20-25 vjeçarë, që e shanin mbarë e prapë, idhullin e brezit tonë të shndërruar tashmë në zyrtarin më të lartë të UEFA-s.

Për ta ai ishte thjesht një hileqar, i cili u kish rrëmbyer padrejtësisht pikët e kombëtares.

Informacione shtesë

Pesha 436 g
Përmasat 21 × 14 cm
Pages

436

Vlerësim nga klient

5 yje 0
4 yje 0
3 yje 0
2 yje 0
1 yll 0

Komente/Përshtypje

Aktualisht nuk ka komente/përshtypje

Bëhu i pari në vlerësim “Të flasim për futbollin”

Vulnerability Scanner