Jeni në:»», Nina, Fëmijë»Vogëlushja e hënës së gjashtë

Vogëlushja e hënës së gjashtë

L 600

  • Autori: Moony WITCHER

  • ISBN-10(13): 978-99956-28-38-3

  • Përkthyesi: Albana Nexhipi

  • Viti i botimit: 2008

  • Nr. i botimit: I parë

  • Gjuha: Albanian

  • Çmimi: 600 lekë

“Ishte ora 22:00 e datës 2 qershor kur Nina u ngrit nga shtrati dhe, si ngaherë, e rrëzoi në dysheme Platonin e gjorë. Rendi në banjë dhe teksa shpëlante duart, vuri re që ylli ishte bërë shumë i madh, aq sa i zinte tërë pëllëmbën e dorës. Dhe ishte pis i zi…kjo nuk i kishte ndodhur kurrë.

“Ylli i zi… Shenja e rrezikut. Çfarë duhet të bëj?”,-mendoi me vete. E trembur, rendi drejt e në dhomën e teto Karmenit, që e rroku fort në qafë dhe ia mbështolli dorën me pambuk të njomur me lëng trëndafili. Platoni mjaullinte i dëshpruar dhe kishte hipur mbi dollap, ndërsa Adoni lehte dhe godiste me putra derën, si të donte të dilte një çast e më parë.

Karmeni nuk dinte si ta qetësonte Ninën dhe kafshët. Dukej sikur atë natë kishte shpërthyer si njëferr i vërtetë.”

Informacione shtesë

Pesha 333 g
Përmasat 28.1 × 14 cm
Pages

295

Vlerësim nga klient

5 yje 0
4 yje 0
3 yje 0
2 yje 0
1 yll 0

Komente/Përshtypje

Aktualisht nuk ka komente/përshtypje

Bëhu i pari në vlerësim “Vogëlushja e hënës së gjashtë”

Vulnerability Scanner